Vahvistettu

Vegalicious Pastry

  • Kahvila, Helsinki
  • Suljettu
  • 4.8
    (102)
Vegalicious Pastry
Arvostelut
4,8/5
(102 arvostelua)
4.8
5
4
3
2
1
H K
6 kuukautta sitten
Vegalicious Pasty osoittautui todelliseksi herkkujen keitaaksi! 🥐☕️🧁🍰 Vierailu oli kaikin puolin onnistunut, ja paikka jätti itsestään erittäin positiivisen kuvan. Tilattujen tuotteiden osalta makuelämykset olivat huippuluokkaa - ei arvaisi että ovat vegaanisia. Paikan sisustus on sympaattinen, joka luo lämpimän ja kutsuvan ilmapiirin. Täällä viihtyy pidempäänkin, vaikka onkin pienehkö. Plussaa saa myös se, että hinnat olivat kohtuulliset laatuun nähden. On myös aina ilo löytää paikka, johon koirat on tervetulleita. Vegalicious Pasty on ehdottomasti suositeltava paikka. Laadukkaat herkut, ihana tunnelma ja sopiva hintataso.
Anna
4 kuukautta sitten
Ostin tämän mukaan otettavaksi joitain viikkoja sitten. Kun söin sitä kotona, yhtäkkiä jokin pisti kieltäni, se oli männynneula. Luultavasti metsäsienistä tullut?! Leipurin olisi pitänyt puhdistaa raaka-aineita paremmin ennen kypsentämistä. Maku oli kuitenkin ihan ok.
Piitu Viittanen
4 viikkoa sitten
Ihana kassa kysyi haluanko santsata teetä kun kahvila oli menossa kiinni. Hyvää keksiä ja herkullisen näköisiä leivoksia.
Matilda Kivelä
4 kuukautta sitten
Mutakakku oli uskomattoman herkullinen. Juustokakku oli myös hyvää. Muutenkin mukava tunnelma.
Jali Herkinen
8 kuukautta sitten
Upea valikoima makeita leivonnaisia ja leivoksia. Hyvä cappuccino ja americano. Herkullinen juustokakku ja maritozzi. Palvelua englanniksi ja suomeksi.
Patrick Nwajei
kuukausi sitten
Taivaallinen, suussa sulava Banana&Choc Cake. Ja todella todella maittava, pehmeä minttukaakao, talvisen alkuillan iloksi😊.
J S
8 kuukautta sitten
😋 Herkullisia ja kauniita leivonnaisia, joita voi ostaa myös mukaan. Ystävällinen ja avulias palvelu.
KM Syvänen
10 kuukautta sitten
Ihania, herkullisia ja hienostuneita leivoksia 😍 Tällaista on kaivattu vegaanisena! Kaunis ja viihtyisä kahvila ja ystävällinen palvelu.
Anni Koskimies
10 kuukautta sitten
Mukava ja lämminhenkinen palvelu ja todella hyvät leivokset, ihanaa että Helsingissä on tällainen paikka 🩷
Iida Aarnio
8 kuukautta sitten
Olen asunut Helsingissä nyt kuusi vuotta. Koko asumisajan kahviloissa on ollut vegaanivaihtoehtoja, mutta ne ovat aina olleet 1) hieman erikoisia sovelluksia perusleivonnaisista ja 2) ylihintaisia. Kävin tänään hakemassa kahvilasta maritozzin ja kanelikierteen. Kumpienkin toteutus oli erinomainen, ja kanelikierre oli suorastaan itkettävän herkullinen. Leivonnaiset eivät olleet ylihintaisia, ja kumpikin leivonnainen oli perinteinen, mutta viimeisen päälle tehty. Myös kahvilan sisätilat olivat viihtyisät ja kauniit, ja kassahenkilökunta avuliasta ja hyvin perehdytettyä 🌻. Lämmin suositus, tästä tulee minulle vakiokahvila!
Loading…
Tämä sivusto käyttää Googlen evästeitä palveluidensa toimittamisessa. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.