Zweryfikowany

GABINET ZMIAN - PSYCHOLOG - PSYCHOTERAPIA BYTOM

  • Psycholog w: Bytom
  • Zamknięte
  • 5
    (8)
GABINET ZMIAN - PSYCHOLOG - PSYCHOTERAPIA BYTOM
GABINET ZMIAN - PSYCHOLOG - PSYCHOTERAPIA BYTOM
2 miesiące temu
Dialog w psychoterapii. Dialog jest podstawową formą oddziaływania w psychoterapii niezależnie od nurtu Czasami, w zależności dochodzą dodatkowe formy oddziaływania, jak: rysunek, zamiana ról, zadanie, eksperyment, wizualizacja, praca z ciałem itp. Nie mniej podstawą zawsze jest rozmowa. Rozmowa to przecież coś, co robimy codziennie z różnymi osobami. Dlaczego taka z psychoterapeutą miałaby cokolwiek zmieniać? Czym ona się różni? Każdy kto był w terapii u profesjonalnego psychoterapeuty, będzie w stanie powiedzieć, że nieco się ona różni od innych rozmów (z rodziną czy z przyjaciółmi lub u fryzjera np). Rozmowa jest tutaj metodą pracy, jej celem jest jak najszersze i najgłębsze zrozumienie myśli, przeżyć i mechanizmów kierujących zachowaniem pacjenta. Rozmowę de facto kierunkują cele ustalone w psychoterapii. W tym celu nie zajmujemy się tematami pobocznymi (pogodą, opiniami na różne tematy itp.). Rozmowa ta odbywa się w pewnej bezpiecznej ramie (czasowej, określonej tajemnicą, fizycznie bezpiecznym miejscem-gabinetem, celami terapii), to są warunki które mają maksymalizować efektywność rozmowy. Tutaj można podnieść temat sesji online i tego, jakie zmienne jak będą wpływały na tę rozmowę- na innego posta ;)
To co specyficzne, to to, że osobą której rozmowa dotyczy jest tylko i wyłącznie pacjent i jego stosunek do siebie i świata ( w tym terapeuty). Osobiste doświadczenia, stosunek terapeuty nie powinien się pojawiać jako temat rozmowy. Dalsza część tekstu w naszym funpagu
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi. Jeśli z niej korzystasz, wyrażasz na to zgodę.