Verified
nová vinotéka
  • Wine Store in Hořice
  • Open now
  • 5
    (20)
nová vinotéka
Google Reviews
5
4
3
2
1
5
20 reviews
Adéla Dítětová
3 years ago
(Translated by Google) The best wine shop in Hoříce 🙂 Selection of quality Moravian wines, bottled wines also available, bottled Aperol in the summer, quality Moravian burčak from Velké Bílovice in the fall 👍 Always nice staff behind the counter who will give you good advice. You can also pay by card 🙂 (Original) Nejlepší vinotéka v Hořících 🙂 Výběr kvalitních moravských vín, k dispozici rovněž stáčená vína, v létě stáčený Aperol, na podzim kvalitní moravský burčák z Velkých Bílovic 👍Za pultem vždy milý personál, který Vám dobře poradí. Můžete platit i kartou 🙂
Jaroslav Obešlo
9 months ago
(Translated by Google) The best wine shop in Hořice😊 Pleasant staff who can always help with the selection. I recommend it to everyone.😉 (Original) Nejlepší vinotéka v Hořicích😊 Příjemná obsluha, která vždy dokáže pomoci s výběrem. Všem doporučuji.😉
Bedřich Matouš
3 years ago
(Translated by Google) Excellent wine, burčak and knowledge of the seller about wine. Good prices and always helpful service. Here you can also find great CULINARY spices in buckets from master chef Mr. Stupka. I can only recommend. (Original) Vynikající víno, burčák a znalosti prodejce o vínu. Dobré ceny a vždy ochotná obsluha. Seženete tu i skvělé koření KULINÁŘ v kyblíčkách od mistra kuchaře pana Stupky. Mohu jen doporučit.
Nicole Neumannová
9 months ago
(Translated by Google) Very nice place. Great selection of wines and good prices. Worth a visit. (Original) Moc pěkné místo. Velký výběr vín a dobré ceny. Stojí za návštěvu.
Blanka Tichá
a year ago
(Translated by Google) A large selection of wines for various events. If you don't know, they will be happy to help you choose. For me, the best wine shop in the region. (Original) Veliký výběr vín na různé události. Když nevíte, rádi pomohou s výběrem. Za mě nejlepší vinotéka v kraji.
Soňa Rubišová
9 months ago
(Translated by Google) The best and most professional wine shop in the wider area! I RECOMMEND! (Original) Nejlepší a nejprofesionálnější vinotéka v širokém okolí! DOPORUČUJI!
Jiří Bílek
2 years ago
(Translated by Google) Much better than at the same price in the market. And John's headache in the morning. I recommend. (Original) Vo honně lepčejší, než ve stejný ceně v marketu. A žánnej bolehlav ráno. Doporučuju.
bellvery cz (bellvery.cz)
3 years ago
(Translated by Google) A beautiful wine shop with knowledgeable and helpful staff about wine! :-) Super wines on offer :-) (Original) Krásná vinotéka se znalou a ochotnou obsluhou o víně! :-) Super vínka v nabídce :-)
Kateřina Munzar
5 years ago
(Translated by Google) A pleasant place that always advises what to buy. (Original) Příjemné místo, kde vždy poradí co koupit.
Antonín Tichý
a year ago
(Translated by Google) Simply the best wine shop far and wide 🥳 (Original) Prostě nejlepší vinotéka široko daleko 🥳
Loading…
This site uses cookies from Google to deliver its services. By using this site, you agree to its use of cookies.